Krężelin – dziś maleńka wieś z kilkunastoma mieszkańcami, kiedyś był folwarkiem o nazwie Krummkavel i wchodził w skład majątku Dyszno. Od 1820 r. do końca II wojny samodzielna posiadłość ziemska o powierzchni prawie 700 ha. Z dawnej potęgi niewiele w niej zostało.
Dwór z początku XIX w. (prawdopodobnie, bo nie ma dokumentacji określającej dokładną datę budowy) dożywa już chyba kresu swoich dni, choć nadal jeszcze jedna z jego części jest zamieszkała. Jednokondygnacyjny budynek z wysokim dachem naczółkowym i użytkowym poddaszem ma też wysokie podpiwniczenie. Ganek od frontu nieużytkowany, zarośnięty. Istniejący w elewacji ogrodowej taras zawalić się musiał dość dawno, ponieważ trudno dopatrzeć się jego resztek pod samosiejkami. Dwór nie był remontowany od wojny.
Do dworu przylega park założony w drugiej połowie XIX w. przekształcony później na park krajobrazowy. Układ alejek jest niemal zatarty. Spomiędzy drzewek i krzewów wyzierają fragmenty ścian dawnych budynków folwarcznych. Najlepiej zachowała się część murowanego ozdobnie ogrodzenia. Mimo to warto się tam trochę pokręcić. Miejsce jest niezwykle klimatyczne i ma wiele uroku. Można się poczuć jak w podróży wehikułem czasu.