Park Duchacki, którego nazwa wywodzi się od osiedla Wola Duchacka, jest jednym z najmłodszych krakowskich parków miejskich. Powstał na bazie zaniedbanego parku krajobrazowego stworzonego ok. 1850 r. przez rodzinę Starowiejskich, właścicieli miejscowego dworu. Podobno znajdujące się na jego terenie stawy pamiętają czasy średniowiecza.
Sam fakt powstania parku miejskiego jest efektem determinacji okolicznych mieszkańców broniących tego terenu przed zakusami deweloperów. Skutkiem nacisków mieszkańców było przejęcie tych terenów przez władze miasta z przeznaczeniem na nowy park. Prace związane rewitalizacją parku rozpoczęły się w 2019 roku a w kolejnym, 2020 zakończył się ich pierwszy etap.
Roślinność została uporządkowana, powstały alejki, altana i pomost nad stawem. Pomosty zostały wykonane przez góralskich cieśli z Krościenka nad Dunajcem. Przy rewitalizacji zwracano dużą uwagę na zachowanie w możliwie dużym stopniu dzikiej fauny i flory jaka się tu przez lata zadomowiła. W kolejnych etapach ma być uporządkowane otoczenie dawnego dworu wraz z remontem i adaptacją budynków dworskich.