Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: pałace i dwory Barokowy drewniany dwór (XVIII w.)

Koźniewo Wielkie

Barokowy drewniany dwór (XVIII w.)

Drewniany dwór wzniesiony w II połowie XVIII w. W końcu wieku XVIII w posiadaniu Zielińskiego podstolego. Przekształcony w II połowie XIX w. i na początku XX. Drewniany, konstrukcji zrębowej, oszalowany, wewnątrz otynkowany. Parterowy, na planie wydłużonego prostokąta. Układ wnętrz dwutraktowy, w częściach skrajnych wielotraktowy. W pomieszczeniach resztki dębowych parkietów oraz skrzydła drzwiowe z II połowy XVIII w. z ozdobnymi płycinami późnobarokowymi. Klatka schodowa drewniana z II połowy XIX w. W sieni obramienia drzwiowe stiukowe, neobarokowe z II połowy XIX w. Dach łamany kryty pierwotnie gontem, od 1960 eternitem, od lat 90-tych XX w. blachodachówką.

Opis uzupełnił: casenove 13-06-2012

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na