Winne piwnice węgierskiego magnata
Spisz przez wieki stanowił część Królestwa Węgierskiego. Dopiero po I wojnie światowej jego północny skrawek znalazł się w granicach Polski. W kilkunastu leżących tu wsiach można zobaczyć zabytki charakterystyczne dla budownictwa południowych stoków Karpat. Jedną z najciekawszych pod tym względem jest miejscowość o nazwie Frydman, założona na przełomie XIII i XIV w.
Przy kościele tak starym jak sama wieś znajduje się unikatowa, 8-boczna kaplica Matki Bożej Karmelitańskiej z 1764 r., pośrodku której stoi dwustronny ołtarz - wielka rzadkość w polskich świątyniach.
Renesansowy kasztel z XVI w. wznoszący się nieopodal kościoła ma architekturę typową dla tzw. Górnych Węgier, czyli dzisiejszej Słowacji. Pierwotnie miał renesansowe attyki zasłaniające dach. Ufundowała go pod koniec XVI w. rodzina Horvathów - właścicieli Niedzicy i okolicznych dóbr.
W sąsiedztwie kasztelu jest też największa atrakcja Frydmana - przepastne piwnice na wino, zbudowane ok. 1820 r. Mają sześć blisko 100-metrowych korytarzy, usytuowanych na dwóch poziomach. Każdy z tuneli o przekroju 7 na 4 m ma murowane ściany i sklepienia. Wejście do piwnic stanowią dwa pawilony nakryte kopulastymi dachami gontowymi. Dawniej służyły jako składy wina na szlaku handlowym z Węgier do Polski.