Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca niezwykłe: historie niezwykłe Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa…

Zielona Góra

Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa…

Przed degustacją przedniego wina z rodzimych winnic warto znaleźć czas na wizytę w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Jego największą atrakcją są kamienie plotkarskie, zwane też kamieniami hańby. Ten niezwykły eksponat jest jednym z dwóch zachowanych w Europie. W każdym szanującym się średniowiecznym mieście znajdowały się one, oprócz topora, na wyposażeniu kata. Osoby (ponoć głównie kobiety) zajmujące się plotkarstwem i rzucaniem oszczerstw karane były publicznym noszeniem tych kamieni. Zielonogórskie kamienie hańby pochodzą z XVI w., prawdopodobnie były używane do wymierzania sprawiedliwości jeszcze w XVII w.

Promocje w naszym sklepie

7,50 zł
29,40 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na