Drewniany kościół parafialny św. Jana Chrzciciela (1643, przebudowany XIX w.). Kościół wzniesiony z fundacji Jana Hilarego Ulińskiego (syna założyciela miasta Ulanów). Jest budowlą wzniesioną z drewna, trójnawową z dwiema zakrystiami i trójbocznie zamkniętym prezbiterium. Kościół nakrywa dwu kalenicowy dach z sygnaturką.
Wnętrze kościoła robi niesamowite wrażenie. Nad wejściem znajduje się chór muzyczny z organami, których piszczałki podzielone na dwie części ustawiono na przeciwległych bokach. Chór podparty dwoma słupami, słupami również podzielono nawy. Ołtarze barokowe, rzeźbione. Całe wnętrze świątyni pokryte jest freskami na błękitnym, niebieskim tle symbolem wody. W Ulanowie przecież byli flisacy i rybacy.
Nad prezbiterium na belce tęczowej umieszczono ukrzyżowanie Chrystusa, w otoczeniu którego łaciński napis "Niech Cię Pan wysłucha w dniu utrapienia", pod krzyżem również łaciński napis "Niech każdy pamięta o Twojej ofierze". W polichromii widoczne są sceny Biblijne takie jak : wizerunek Boga Ojca wśród aniołów Mojżesz, Dawid, Izajasz oraz sceny z życia św. Jana Chrzciciela (patrona kościoła). Dopatrzyć się można scen związanych z wodą: Chrystus w łodzi, Noe.
Na stropie malowidło przedstawia Sąd Ostateczny, jest odwzorowaniem malowidła z kościoła Najświętszej Panny w Gdańsku. Podanie głosi, że flisacy ulanowscy przymusili gdańskiego artystę aby z nimi tu przybył i freski malował. Prawa nawa poświęcona Matce Boskiej tu znajdujemy malowidło przedstawiające MB Różańcową obramowane medalionami zawierającymi tajemnice różańca. Nawa lewa poświęcona jest św. Barbarze /drugiej patronce kościoła/. Św. Barbara jest patronką żywiołów i tych, którzy wykonują niebezpieczne zawody - górników, flisaków, marynarzy itp.