Pierwsze wzmianki o kościele w Ujeździe pochodzą z 1285 r. Pierwotnie wybudowany w stylu barokowym, przebudowany dzięki fundacji starosty księstwa nyskiego Mikołaja Kochcickiego w 1613 r.
W II połowie XIX wieku do współcześnie istniejącego kościoła dobudowano murowane neogotyckie wieże, później zakrystię oraz przedłużono prezbiterium. Klasycystyczny ołtarz główny wykonali w latach 1826-1833 Bernard Kutzera i malarz Karol Steckel z Głogówka. Umieszczono w nim rzeźby świętych Andrzeja, Piotra i Pawła w zwieńczeniu adorujących Serce Jezusa aniołów.
Wewnątrz świątyni znajdują się cztery ołtarze boczne: dwa rokokowe z 1759 r., jeden poświęcony Matce Boskiej z obrazem malowanym na desce pochodzącym z przełomu XVI/XVII wieku oraz poświęcony Męce Pańskiej z rzeźbą Chrystusa Frasobliwego. Znajdują się również ambona wykonana przez Bernarda Kutzera w 1826 r. klasycystyczna ambona i chrzcielnica. Na zewnętrznej ścianie prezbiterium wmurowano renesansowe dwie płyty nagrobne przedstawiające niewiasty z nieczytelnymi herbami i inskrypcjami pochodzące z XVII wieku.