Najciekawszym na Mazowszu zachowanym przykładem tzw. "kostiumu francuskiego" w architekturze jest pałac Radziwiłłów w Jadwisinie, wzniesiony na wysokim brzegu Narwi według projektu Francoisa Arveuf'a w latach 1896-1902. Jego zewnętrzny wygląd nawiązuje do budowli francuskiego renesansu, mimo że budowla nie należy do symetrycznych.
Parterowy budynek jest licowany czerwono brunatnymi płytkami ceramicznymi, z tynkowanymi narożami, fryzami oraz obramieniami otworów okiennych i wejściowych białym piaskowcem. Budynek jest parterowy i podpiwniczony, posiada wyraźnie zaznaczone mieszkalne poddasze z drewnianymi lukarnami.
Na szczególną uwagę zasługuje czworoboczna wieża w elewacji frontowej oraz piętrowe ryzality zwieńczone trójkątnymi szczytami. Od strony rzeki na szczycie środkowego ryzalitu umieszczono kartusz z herbami: Radziwiłłów (Trąby) i Krasińskich (Ślepowron). Dach jest mansardowy z drewnianymi lukarnami, które nad ryzalitami są dwuspadowe, kryte blachą wytłoczoną w formie łuski. Od frontu pałacu znajduje się gazon z prostokątnym kwietnikiem.
Pałac jest otoczony parkiem i kompleksem leśnym o wysokich walorach przyrodniczych. Z okien strony południowej budynku roztacza się malowniczy widok na Zalew Zegrzyński
Pałac stanowił siedzibę Radziwiłłów, a jego ostatnim gospodarzem był Konstanty Mikołaj Radziwiłł, oficer AK, ps. "Korab", który w 1944 roku został zabity przez Niemców i pogrzebany w pobliskim lesie. Po II wojnie światowej pałac zaadaptowano pod ośrodek wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów, którego nazwa została ostatnio zmieniona na Gospodarstwo Pomocnicze Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Obecnie pałac znajduje się w prywatnych rękach i nie jest udostępniony do zwiedzania.