Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Staniszów

Pałac na Wodzie

Staniszów jest niewielką miejscowością w Kotlinie Jeleniogórskiej, w której znajdują się dwa piękne pałace. Jednym z nich jest pałac w dolnym Staniszowie, prawdopodobnie inicjatorem budowy pałacu był Heinrich von Reuss. Pałac wybudowany został pod koniec XVIII wieku, tuż przed rozbudową pałacu w górnym Staniszowie. W XIX wieku został przebudowany. Wokół obiektu rozciągał się park wodno-krajobrazowy. Obecnie w pałacu na parterze czynna jest restauracja, natomiast na piętrze i poddaszu znajduje się hotel z 12 pokojami, całość nazwana została "Pałacem na Wodzie". Nazwa nawiązuje do dużego stawu, znajdującego się przed frontem obiektu, który stanowi pozostałość dawnego parku krajobrazowego, podziwiając bowiem pałac z dalszej odległości ma się wrażenie, że postawiono go na wodzie.

Zaproponował: iwmali

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na