Miejscowość, niemal stykająca się dziś z Gorzowem, posiada nieduży kościół filialny pw. MB Częstochowskiej. Neobarokowa budowla stoi przy samej drodze do Kostrzyna. Powstała w 1909 r. na miejscu wcześniejszej, ryglowej świątyni z 1778 r. Pierwszy kościół istniał tu co najmniej w drugiej połowie XVI w., ale sama wieś, wspominana jako wyspa na rozlewiskach warciańskich, ma rodowód średniowieczny. Związana była z cystersami w Mironicach.
Z oryginalnego wyposażenia zachowały się wewnątrz świątyni: dziewiętnastowieczny ołtarz (pierwotnie ambonowy) z dwoma ołtarzami bocznymi i empora chórowa z organami z 1909 r. Wyprodukowano je w Szczecinie i wmontowano w neobarokowy prospekt organowy z 1910 r. Murowany kościół otynkowano i nadbudowano ryglową wieżyczką zakończoną baniastym hełmem. Chorągiewka na jej szczycie wskazuje datę budowy – 1909. Tuż obok zachował się postument dawnego pomnika pierwszowojennego, dziś pobielony i wykorzystany jako podstawa pod niewielką kapliczkę maryjną.
W niedużej odległości od świątyni (przy ul. Wiśniowej) widoczny jest częściowo ogrodzony teren cmentarza poewangelickiego. Brak na nim jakichkolwiek śladów nagrobków.