Jeszcze w pierwszej połowie XVIII wieku przy ulicy Freta na posesji oznaczonej dziś numerem 7 stał drewniany dom. Około połowy tego wieku Jakub Maraszewski zbudował w jego miejscu swoją kamienicę. Był to wówczas dwupiętrowy budynek o trzech osiach. Po kilku latach Maraszewski sprzedał kamienicę Franciszkowi i Mariannie Dybińskim.
Dybińscy przebudowali budynek w latach 1764-1770. Nadbudowano go wówczas o jedną kondygnację, a w dachu pojawiła się wystawka ozdobiona wazonem. Fasada otrzymała również nowe zdobienia, na które składały się m.in. lizeny ozdobione motywami muszli i kampanuli umieszczonymi w wydłużonych płycinach. Nad oknami pierwszego piętra umieszczono naczółki, trójkątne nad oknami bocznymi i łukowy nad środkowym. W łuku tym znalazło się Oko Opatrzności, od którego kamienicę nazywano także "Pod Okiem Opatrzności". Do kamienicy frontowej od południa przylegała oficyna.
W początkach XX wieku zmieniono wygląd przyziemia (ok. 1910 r.) oraz zlikwidowano wystawkę z wazonem, którą zastąpiła blaszana facjata (w 1918 r.). W czasie walk powstania budynek legł w gruzach do wysokości parteru. W 1955 roku zakończono jego rekonstrukcję oddającą dawny wygląd kamienicy. Rozebrano pozostałości oficyny, z której odbudowy zrezygnowano. Obecnie we wnętrzach mieści się restauracja-miodosytnia "Pasieka".