Adolf Daab na przełomie XIX i XX w. należał do znaczących przedsiębiorców budowlanych i działaczy społecznych Warszawy. Pochodzący z Niemiec Daab był współwłaścicielem założonego w 1866 r. przez osiadłego w Warszawie Duńczyka Fryderyka Martena Towarzystwa Akcyjnego Zakładów Przemysłowych Budowlanych "Fr. Martens i A. Daab". Zaliczający się do najbogatszych warszawiaków przedsiębiorca był prezesem Banku Kredytu Hipotecznego oraz członkiem wielu różnych organów. Piastował również funkcje najpierw wiceprezesa, a od 1908 r. prezesa Warszawskiego Towarzystwa Łyżwiarskiego.
Do niego należało również kilka budynków w mieście. Jednym z nich była kamienica przy ulicy Lwowskiej 6, którą jednak sprzedał już w 1911 r. Stefanii Aleksandrowicz.
Kamienica ta zbudowana została w latach 1909-1911. Był to pięciokondygnacyjny budynek o dziesięcioosiowej fasadzie, której elewacja otrzymała delikatny secesyjny wystrój z przewagą cech klasycystycznych. Szczyt fasady zdobił trójkątny tympanon z okrągłym okienkiem oraz balustrada z kolumienkami.
W czasie wojny główna kamienica uniknęła większych zniszczeń. W 1944 r. spłonęła jednak oficyna, którą po wojnie rozebrano. Obecnie budynek - po remoncie - jest jednym z ładniejszych obiektów przy ulicy Lwowskiej.