Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Nowy Dwór Mazowiecki

Skwer im. abp. Dobrogosta

Skwer im. abp. Dobrogosta znajduje się w kwadracie ulic: Daszyńskiego, Warszawskiej, Magistrackiej i Zakroczymskiej. Powstał po II wojnie światowej w miejscu przedwojennego rynku miejskiego i powojennego prowizorycznego dworca autobusowego, który został rozebrany i przeniesiony na Plac Solny. W miejscu, w którym stała pompa wodna, została wybudowana fontanna, wytyczono alejki z ławkami, posadzone zostały rabaty z kwiatami.

Skwer jest poświęcony abp. Dobrogostowi herbu Nałęcz, historycznemu właścicielowi Nowego Dworu Mazowieckiego, biskupowi poznańskiemu, a następnie arcybiskupowi gnieźnieńskiemu.

Na skwerze znajduje się głaz, który upamiętnia 630. rocznicę nadania praw miejskich w dniu 29 czerwca 1374 r. przez księcia Ziemowita III Mazowieckiego. Został ustawiony w czerwcu 2004 r.

Zaproponował: baspan2050

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na