Zwola Poduchowna to wieś położona ok. 15 km na wschód od Garwolina w gminie Miastków Kościelny. Pierwotny kościół powstał tu w latach 20. XVI w. Od drugiej połowy tegoż stulecia był on w użytkowaniu protestantów, którzy w ciągu stu lat doprowadzili go do ruiny. Obecny wzniesiony został przed 1687 r. z fundacji Stefana Wierzbowskiego, biskupa poznańskiego. Restaurowany był w 1787 r. przez Michała Wierzbowskiego, kantora warszawskiego. Około 1830 r. został przebudowany.
Świątynia jest orientowana, konstrukcji zrębowej wzmocnionej lisicami, z zewnątrz oszalowana z olistwowaniem, z dachami krytymi blachą. Korpus wzniesiony został na planie prostokąta; prezbiterium jest węższe, zamknięte ścianą prostą. Po bokach prezbiterium dostawione zostały dwie zakrystie, zaś do nawy od zachodu kruchta. Nad korpusem i prezbiterium mieszczą się oddzielne dachy dwuspadowe, nad zakrystiami trójpołaciowe, a nad kruchtą główną daszek dwuspadowy. Na kalenicy znajduje się czworoboczna wieżyczka na sygnaturkę obita blachą, zwieńczona sterczyną w formie iglicy z żelaznym krzyżem.
Wnętrze jest trójnawowe, rozdzielone trzema parami słupów, przekryte stropem płaskim. Chór muzyczny wsparty jest na dwóch słupach. Wyposażenie wnętrza: ołtarz główny barokowy z końca XVIII w. i dwa ołtarze boczne barokowe z końca XVII.
Przy kościele stoi drewniana dzwonnica wzniesiona w XVIII w. Jest jednokondygnacyjna, konstrukcji słupowej wzmocnionej ryglami i zastrzałami, z zewnątrz oszalowana z olistwowaniem, z dachem krokwiowym krytym blachą. Zbudowana została na rzucie kwadratu o boku 4,20 m. W górnej części każdej ściany są po trzy otwory dzwonowe w kształcie prostokąta, zakończone łukiem odcinkowym. Dach jest namiotowy, zwieńczony blaszaną sterczyną z krzyżem.