Pierwsza połowa XX w. była okresem intensywnego rozwoju spółdzielczego budownictwa mieszkaniowego. Przy wielu instytucjach i zakładach pracy zakładano spółdzielnie wznoszące domy z mieszkaniami dla ich pracowników. Również urzędnicy Polskiej Poczty, Telegrafu i Telefonu założyli swoją organizację. Wzniosła ona swoje budynki m.in. w Warszawie. Jeden z nich znajduje się u zbiegu ulic Dobrej i Smulikowskiego na Powiślu.
Narożny, imponujący wielkością dom powstał w 1926 r., a jego projektantem był najprawdopodobniej Marian Lalewicz. Kamienica w 1944 r. straciła mansardowy dach, którego po wojnie nie zrekonstruowano.
Ciekawostką związaną z domem Spółdzielni Urzędników PPTiT jest osoba jednego z jej mieszkańców. Był nią ksiądz Janusz Stanisław Pasierb, poeta, eseista i współpracownik "Tygodnika Powszechnego". Ksiądz Pasierb był również nauczycielem akademickim, profesorem Akademii Teologii Katolickiej. Księdzu, który mieszkał w kamienicy przy ulicy Dobrej 8/10 w latach 1977-1993, poświęcono tablicę umieszczoną na jej ścianie.