Ulica Jana Henryka Dąbrowskiego przebiegająca przez Jeżyce jest arterią, w której zabudowie przeplatają się domy sprzed włączenia tego terenu do Poznania i okazałe kamienice wzniesione w pierwszych latach XX w. Spośród tych pierwszych zachowało się kilka obiektów zasługujących na chwilę uwagi. Ich niewątpliwym wyróżnikiem jest technika ich wykonania. Ponieważ inwestorzy przed 1900 r. zmuszeni byli do budowy budynków łatwych do rozebrania, stosowali powszechnie popularny pruski mur.
Wśród zachowanych do dziś na Jeżycach domów z pruskiego muru znajduje się kamienica przy ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego 25A. Ten dwupiętrowy budynek powstał w ostatnim ćwierćwieczu XIX w. i służył pracownikom jednego z pobliskich zakładów przemysłowych. W początkach XX w. był własnością Marcina Kasprowicza, kupca handlującego towarami kolonialnymi. Kasprowicz na parterze kamienicy posiadał swój sklep. Kamienica Kasprowicza, licząca trzy kondygnacje przy siedmioosiowej fasadzie, powstała w oparciu o szkielet z drewnianych belek, który wypełniono cegłami. Elewację pozostawiono nieotynkowaną, a jej główną ozdobą były ciekawe wykończenia otworów okiennych. W dachu znalazła się stylizowana na neobarok wystawka oraz dwie lukarny doświetlające poddasze.
W czasie remontu przeprowadzonego w ostatnich latach odnowiono elewację oraz wymieniono poszycie dachu z papy na dachówkę.