W okresie II wojny światowej, a zwłaszcza w czasie powstania warszawskiego znacząca część zabudowy Warszawy została zniszczona. W gruzach legły całe dzielnice miasta. Po zakończeniu wojny, gdy podjęto decyzję o odbudowie stolicy, problemem stało się zagospodarowanie niepotrzebnych elementów zniszczonych budynków. Ogromne ilości gruzu zwożono głównie w trzy miejsca znajdujące się na Czerniakowie, na Szczęśliwicach i na Moczydle. Powstały trzy wysokie kopce, które z czasem zagospodarowano na tereny zielone.
Jeden z kopców powstałych z gruzów Warszawy powstał na Moczydle w dzielnicy Wola. Usypana góra miała 20 metrów wysokości i wznosiła się 132,5 metra ponad poziom morza. Wraz z gruzem trafiały tu również śmieci. Na przełomie lat 60. i 70. zdecydowano się zapuszczony teren zagospodarować na park. Górę gruzu obsypano ziemią, a na jej zboczu zamontowano wyciąg narciarski. Dziś jest on zdemontowany, a dawna wypożyczalnia nart mieści kawiarnię.
Górka Moczydłowska, bo tak jest nazywana, powstała z ruin stolicy dziś służy jej mieszkańcom, latem będąc miejscem do opalania, zimą stokiem narciarskim i saneczkowym. Kopiec jest również doskonałym miejscem widokowym, z którego rozlegają się widoki na nową Warszawę.