Warszawska Wola, położona w zachodniej części miasta, należała do najbardziej uprzemysłowionych dzielnic stolicy. Zakłady produkcyjne różnych branż zaczęły powstawać na jej terenie już w początkach XIX wieku. Spora ich część mieściła się jeszcze poza ówczesnymi granicami miasta. Jedną z wolskich fabryk była przędzalnia i farbiarnia należąca do Towarzystwa Akcyjnego „Wola”. Choć siedziba spółki mieściła się w Łodzi, to cała produkcja odbywała się w zakładzie przy ulicy Józefa Bema. Obiekty fabryczne powstały przed I wojną światową, a poddano je rozbudowie w latach dwudziestych. Po budynkach fabrycznych nie ma dziś śladu. Zachowały się dwa budynki mieszkalne i biurowe.
Jednym z zachowanych budynków TA „Wola” jest kamienica przy ulicy Bema 70. Pierwotnie łączyła funkcje biurowe i mieszkaniowe dla pracowników zakładów. Liczącemu pięć kondygnacji budynkowi projektant nadał neoklasycystyczne cechy. Jego elewacja frontowa przyozdobiona została delikatnym detalem sztukatorskim.
W okresie powojennym w kamienicy swoją siedzibę znalazła Wojskowa Komenda Uzupełnień, a po jej przeniesieniu Wydział Kultury i Zakład Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Dzielnicy Wola.