Wierzbno jest dziś jednym z osiedli dzielnicy Mokotów w Warszawie. Do końca XVIII w. stanowiło tereny wsi Mokotów. Król Stanisław August Poniatowski dokonał wydzielenia tych gruntów i przekazał je w 1773 r. francuskiemu brygadierowi Jakubowskiemu. Ten stworzył na nich swoją siedzibę, którą nazwał „Pod Wierzbą”. Od niej wywodzi się dzisiejsza nazwa osiedla.
Jakubowski był właścicielem terenu do 1801 r. Od 1818 r. dobra nabył generał Józef Sowiński, który pozostawał ich właścicielem do swojej śmierci w powstaniu listopadowym. Po nim właścicielami Wierzbna byli lekarze prowadzący tutaj swoje zakłady przyrodolecznicze.
W 1916 r. Wierzbno zostało częścią Warszawy. Na jego gruntach w dwudziestoleciu międzywojennym wytyczono nową sieć ulic oraz działki pod zabudowę. W latach trzydziestych XX w. we wschodniej części Wierzbna zaczęły powstawać wille w otoczeniu ogrodów. Wiele z nich otrzymało dworkową formę - bardzo wówczas popularną w stolicy. Jeden z najładniejszych budynków z tamtej epoki znajduje się przy ulicy Ignacego Krasickiego i nosi numer 26. W neoklasycystycznej, dworkowej willi mieści się obecnie Agencja Oceny Technologii Medycznych.