Ulica Wiejska, wytyczona w XVIII w. wzdłuż wiślanej skarpy, biegnie dziś od Placu Trzech Krzyży do ulicy Pięknej. Jej zabudowę tworzą budynki sąsiadujące m.in. z posesjami reprezentacyjnych Alei Ujazdowskich. U jej wylotu na Plac Trzech Krzyży stoi jedna z najstarszych kamienic. Jest to neorenesansowy budynek wzniesiony w latach 1892-1893 dla rodziny Moraczyńskich.
Swój wygląd dom zawdzięcza twórcy projektu architektonicznego Józefowi Piusowi Dziekońskiemu. Czterokondygnacyjna, dziewięcioosiowa kamienica otrzymała fasadę licowaną nietynkowaną cegłą uzupełnioną tynkowanymi detalami. W środkowej osi znalazł się przejazd bramny na dziedziniec. Na ścianie kamienicy Moraczyńskiego znajduje się dziś tablica upamiętniająca jej mieszkańca Kazimierza Kamińskiego.
Kazimierz Kamiński (1865-1928) był znakomitym aktorem i reżyserem. Jego kreacje cechował realizm i psychologiczne podejście do granych postaci. W swoim życiu grał w teatrach Odessy i Petersburga, a nawet Chicago. W Polsce związany był z teatrami Krakowa i Lwowa. W 1908 r. przeniósł się do Warszawy, gdzie spędził ostatnie dwadzieścia lat życia, reżyserując i grając w Teatrze Rozmaitości oraz Teatrze Narodowym. Kazimierz Kamiński pochowany został na Cmentarzu Powązkowskim.
Tablicę ufundowało w 1978 r. Stowarzyszenie Polskich Aktorów Teatralnych i Filmowych.