Rybaki to część Poznania położona pomiędzy Starym Miastem i Wildą. Wzmiankowana była w połowie XV wieku jako osada rybaków trudniących się połowem ryb w Strudze Karmelickiej. Strugę tę zasypano w końcowych latach XIX wieku, a teren dawnej osady zabudowano kamienicami na przełomie XIX i XX wieku.
Imponujące rozmiarami budynki reprezentują przekrój modnej ówcześnie secesji bazującej na odwołaniach do historycznych stylów architektonicznych. Projekty kamienic na Rybakach powstały w pracowniach doskonałych architektów tamtych czasów takich, jak Oskar Hoffmann, August Reader, Gustaw Kartmann czy Ludwik Frankiewicz.
Jedną z najładniejszych kamienic na Rybakach jest narożny dom przy ulicach Łąkowej i Kopernika. Budynek został wzniesiony w początkowych latach XX wieku w duchu renesansu północnego. Jego trzypiętrowe fasady licowane nietynkowaną, ceramiczną cegłą ozdobiły ciekawe detale. Elementem wyróżniającym kamienicę jest narożnik z wykuszem i oryginalnym hełmem w zwieńczeniu.
W skrzydle od strony ulicy Kopernika umieszczono przejazd bramny, a od strony ulicy Łąkowej wejście na klatkę schodową. Mansardowy dach z facjatami kryje dodatkową, użytkową kondygnację. W suterenach kamienicy znalazły miejsce sklepy i warsztaty usługowe.