Pomiędzy Krupskim Młynem a Tworogiem leży Potępa, mała wioska z bogatą, zabytkową kaplicą, nawiązującą do Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Według opowieści znanych mieszkańcom, kaplicę ufundował mieszkający w XVII wieku w Tworogu, hrabia Georg Leonard Colonna. Hrabia często urządzał polowania w swych rozległych lasach.
Pewnego razu napadnięty przez watahę wilków zdążył wspiąć się na dorodną lipę, którą zauważył w ostatniej chwili. Będąc człowiekiem wierzącym uznał to zdarzenie za dowód opatrzności bożej i aby je upamiętnić, zafundował aż 2 kaplice. Mała kapliczka, dedykowana św. Marcinowi stanęła pod lasem a dużą wybudował w środku wsi mistrz z Tworoga, Marcin Grochowski. Aby dobrze wypełnił zadanie, wysłano go do Głogówka, żeby obejrzał wymurowaną w 1634 roku, pierwszą tego rodzaju kaplicę w tej części Śląska.
Kaplica w Potępie powstała w 1672 roku i składa się z dwu pomieszczeń - przedsionka Anioła i komory grobowej. W przedsionku wisi obraz św. Medarda, orędownika w prośbach o dobrą pogodę. Tam też zbierają się wierni na modlitwy. Komora przeznaczona jest dla kapłana celebrującego mszę i ministranta. Jest tam mały ołtarz na którym znajduje się barokowa rzeźba piety oraz drewniane barokowe świeczniki. Pod mensą jest wnęka w której leży drewniana, naturalnej wielkości figura Zbawiciela. Pod koniec XIX wieku ustawiono przed Bożym Grobem kamienny krzyż.
W 2005 roku powstała grupa inicjatywna na rzecz renowacji kaplicy, z panią Gerdą Ochman i ks. Marcinem Kwoczałą, proboszczem parafii Koty. Prace prowadzone przez kilka lat wybitnie poprawiły kondycję i wygląd tego zabytku. W kaplicy odprawiane są msze św. w środy i piątki o godz. 7.15 (w okresie letnim o godz. 8). Uroczystości odpustowe odbywają się dwa razy w roku - w drugą sobotę po Wielkanocy oraz w dzień liturgicznego wspomnienia św. Medarda.
Przy kaplicy często fotografują się nowożeńcy oraz dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej.