Laskowo to wieś o genezie XIII-wiecznej stanowiąca początkowo wyłączną własność cystersów z Kołbacza. Nieco później podzielona została pomiędzy kołbackich i bierzwnickich białych braci, a po rozwiązaniu zakonów weszła w skład majętności von Wedlów z Krępcewa i od tej pory często przechodziła z rąk do rąk.
W centrum miejscowości zwraca uwagę eklektyczny pałac. Budowę rozpoczęto za czasów Gustawa von Prolliusa. Początkowo był to parterowy budynek kryty dekoracyjnym dachem naczółkowym. Na przestrzeni lat jego bryła zmieniała się, aż powstał obiekt wielostylowy, dość mocno rozczłonkowany, z dwoma wieżami o baniastych hełmach i zegarem słonecznym na jednej z nich. Można się w nim doszukać cech neobaroku, neogotyku i neorenesansu.
W elewacji uwidoczniono datę budowy (1842) i daty kolejnych przebudów - 1855 (rozbudowa), 1898 (dobudowanie wież i tarasów), 2001 (prace remontowe prowadzone przez nowego właściciela). Od strony drogi teren otoczony jest niewysokim kamiennym murkiem. Po północno-zachodniej stronie pałacu rozciąga się założony około 1850 r. park podworski z zachowaną aleją kasztanową i lipową oraz bogatym drzewostanem.
Zarówno zespół pałacowy, jak i park wpisane są do rejestru zabytków.