W centrum małej wsi, niedaleko Sławęcic (Kędzierzyn-Koźle), w Starej Kuźni na prywatnej posesji od lat stoi sobie kapliczka drewniana. Jest to budowla wzniesiona na planie zbliżonym do kwadratu, przekryta dachem namiotowym, może nawet bardziej stożkowym, pokrytym drewnianymi gontami. Dach zwieńczony jest wieżyczką na sygnaturkę osadzoną na jego środku, zaś wieżyczkę przekrywa daszek zbliżony do małego hełmu, podobnego do tych, które kiedyś nosili Brandenburczycy najeżdżający tereny Pomorza Zachodniego czy też Gdańskiego, a może to “dziwne” porównanie... Na małym daszku osadzona jest metalowa chorągiewka, na której widnieje rok 1882. Zatem z którego roku naprawdę pochodzi ta mała budowla?...
Ściany kapliczki są oszalowane drewnianymi deskami i pomalowane na czarno. W elewacjach bocznych widoczne są małe okienka zasłonięte firankami. W otworze wejściowym osadzone są drzwi przeszklone ciemną szybą, a na dole wypełnione płyciną. Wygląda na to, że jest to już współczesna stolarka drzwiowa.
Wewnątrz ma znajdować się rzeźba św. Jana Nepomucena datowana na XVIII wiek, lecz nie jest możliwe, by się o tym przekonać, gdyż kapliczka jest zamknięta.