Malowniczo położona nad Brdą i łączącymi się z nią kanałami Bydgoszcz należy do najciekawszych miast Polski. Ze względu na architekturę swojej zabudowy wzorowanej na berlińskim budownictwie XIX i początków XX wieku nazywana była w czasach zaborów Małym Berlinem (niem. Kleines Berlin). To ze stolicy Królestwa Prus czerpano wzorce przy budowie budynków użyteczności publicznej oraz domów mieszkalnych. Doskonali architekci i budowniczowie, z Józefem Święcickim i Paulem Bohmem na czele, pozostawili po sobie piękne obiekty, dzięki którym każdy turysta ma dziś możliwość poznać trendy obowiązujące w ówczesnej architekturze.
Zwiedzając Okole, dawny podbydgoski folwark, zajmujący teren wyspy śródkanałowej położonej na zachód od śródmieścia, warto zajść na skrzyżowanie ulic Świętej Trójcy i Kordeckiego. Na jednym z jego naroży wznosi się jedna z zabytkowych kamienic czynszowych. Secesyjny budynek ukończono w 1901 r. Czterokondygnacyjny obiekt z użytkowym poddaszem wyróżnia się fasadami zdobionymi kwiatowymi detalami. Głównym elementem jest narożnik budynku z półokrągłym wykuszem zwieńczony ozdobnym szczytem. Powierzchnię fasad rozbijają pozorne ryzality zakończone wystawkami na poziomie dachu.
Kamienica nosząca podwójny adres Świętej Trójcy 29 i Kordeckiego 14 została wpisana do rejestru zabytków 6 października 2008 r. decyzją Kujawsko-Pomorskiego Konserwatora Zabytków nr A/1389. W rejestrze NID nadano jej identyfikator 722476.