Przy ul. Narutowicza 6 (d. ul. Dzielna) znajdują się dwa obiekty, na które warto zwrócić uwagę podczas spaceru tą ulicą. Są nimi: okazała kamienica oraz mieszcząca się w niej apteka.
Zacznijmy od kamienicy. Była ona własnością Szapsy Eisnera, który był również właścicielem narożnej kamienicy przy zbiegu ulic Piotrkowskiej 52 i Narutowicza 2. Plany jej budowy powstały w 1891 r. i wykonał je architekt Gustaw Landau-Gutenteger. Zatwierdzono je do realizacji w 1892 r. za zgodą architekta miejskiego Hilarego Majewskiego. Powstały wówczas trzypiętrowa kamienica frontowa i dwie, dwu i trzykondygnacyjne oficyny mieszkalne. Jak podaje taryfa domów z 1899 r. i 1903 r. kolejnym właścicielem posesji był Ignacy Vogel, który to w 1887 r. przy ul. Narutowicza 20 otworzył Dom Koncertowy.
W roku 1895 w części parterowej kamienicy została otwarta apteka, której funkcjonowania nie przerwały dwie wojny i późniejsze zmiany ustrojowe w Polsce. A wszystko się zaczęło... 10 grudnia 1862 r. w niewielkiej wsi powiatu radomszczańskiego Wola Blakowa urodził się Bronisław Paweł Głuchowski. Jego rodzicami byli szlachcic Jan Nepomucen i Emilia z Potockich. W roku 1874 Głuchowski rozpoczął nauki, które to w 1882 r., po złożeniu w Cesarskim Uniwersytecie Warszawskim egzaminu, zaowocowały dyplomem pomocnika aptekarskiego. Po zdobyciu tego tytułu Głuchowski nie spoczął, dążył dalej do zdobycia praw w pełnym wykonywaniu zawodu farmaceuty. W latach 1885-1888 uczęszczał na kursy Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończył z wyróżnieniem " Cum Eximia Laude" (za szczególną pochwałą). W 1891 r. został mianowany asesorem farmacji Gubernii Piotrkowskiej, prezesem Łódzkiego Stowarzyszenia Aptekarzy. 29 września 1895 r., za pieniądze uzyskane za analizę wód Gubernii Piotrkowskiej, przy dawnej ulicy Dzielnej otworzył aptekę. Wówczas jedną z dziesięciu w Łodzi i czynną, nie przerwanie do dziś. Bronisław Głuchowski zmarł 12 sierpnia 1934 r. pozostawiając aptekę spadkobiercom, którzy kontynuują jej historię.
Ciekawostki:
W okresie II wojny światowej aptekę przejął zarząd niemiecki i funkcjonowała pod nazwą Hanza Apotheka. Nazwa "Pod Słońcem" apteka uzyskała w 1990 r. Jest trzecią najstarszą, funkcjonującą apteką w Łodzi z zachowanym XIX w., oryginalnym wyposażeniem.