Nieopodal największego w Europie żydowskiego cmentarza znajduje się Stacja Radegast, dawna stacja kolejowa Radogoszcz. Stąd w latach 1941-1944 Niemcy wywozili Żydów likwidowanego Litzmannstadt Getto (Łódź w czasie niemieckiej okupacji nazywała się Litzmannstadt).
W towarowych wagonach z zadrutowanymi okienkami w ostatnią drogę do obozów zagłady ruszyło stąd 140 tys. ludzi. Na bocznicy stacji podstawiono autentyczny pociąg. Na burtach wagonów widnieją napisy "Deutsche Reichsbahn". Na starym budynku stacyjnym rzuca się w oczy nazwa Radegast pisana niemiecką szwabachą, wokół zachowano oryginalny bruk. Dokładnie tak wyglądało to miejsce, gdy kolejne grupy Żydów zapędzano do wagonów. Obok stoją potężne macewy - pomniki z tablicami, na których umieszczono nazwy stacji przeznaczenia - Ravensbrück, Gross-Rosen, Auschwitz-Birkenau...
Wprost z rampy można zagłębić się w czeluść Tunelu Pamięci, który kończy się pomieszczeniem z symbolicznym kominem krematorium. To jeszcze jeden element monumentu Stacja Radegast, którego nowoczesną oprawę zaprojektował architekt Czesław Bielecki.
W Tunelu umieszczono wystawę fotografii i fotokopii dokumentów poświęconą eksterminacji Żydów Litzmannstadt Getto. Ekspozycję urządzono także w budynku stacyjnym. Jest czynna codziennie, z wyjątkiem piątków, od maja do października w godz. 10.00-18.00 (w weekendy 12.00-20.00), poza sezonem w godz. 9.00-17.00 (w weekendy 10.00-15.00).