Sopocka ścieżka turystyczno - przyrodnicza, to znakowany szlak o długości ok. 2 km. Na jej przejście powinniśmy zarezerwować min. 2 godziny, warto zatrzymać się przy przyrodniczo-historycznych atrakcjach. Ścieżka przebiega przez tereny starego sopockiego zwanego Parkiem Grodowym, a kończy się w Parku Północnym, biegnącym wzdłuż plaży. Rozpoczyna się na Skarpie Sopockie - głównym elemencie Parku Grodowego. To porośnięte starodrzewem urwisko, ciągnące się przez całe miasto, oddzielające Górny Sopot od Dolnego.Tu znajdują się wąwozy potoków Babidolskiego, Grodowego, Kamiennego, oraz dwóch bezimiennych dopływów Kamiennego Potoku.
Spacerując tędy startujemy od ulicy Jana Winieckiego, z tyłu za halą, wspinamy się po schodach na górę, napotykając 1 punkt wędrówki. Przy każdym z powyższych punktów ustawiono tablice informacyjne z opisem i mapką.
1 - dawna rezydencja willowo-parkowa bogatego gdańskiego kupca, w pobliżu jest szkielet bindażu (jak w Kołobrzegu).
2 - malowniczy Wąwóz Potoku Babidolskiego z pozostałością dawnej restauracji Dolinny Młyn.
3 - rezerwat archeologiczno-przyrodniczy, zwany Grodziskiem. W miejscu dawnego Grodziska, na wzgórzu powstaje średniowieczny skansen, otoczony ostrokołem. Przez ten dawny płot widać drewniane chałupy, jak w średniowiecznym grodzisku .Będzie to zapewne dodatkowa atrakcja tych okolic.
4 - las łęgowy porastający dolinę bezimiennego dopływu Kamiennego Potoku, na północ od Grodziska.
5 - fragment doliny Kamiennego Potoku ze spiętrzonymi na potokach stawami. Malowniczy spacer po zielonej części Sopotu, wśród dawnych ruin i starodrzewu
Warto wspomnieć, że tereny Parku Grodowego stanowiły ulubione miejsce spotkań i spacerów kuracjuszy od 1823 r, aż do czasów II wojny światowej. Teraz sprawiają wrażenie nieco zaniedbanych, a może własnie kontakt z dziką przyrodą jest najpiękniejszy...