O tej małej warmińskiej wsi położonej nad jeziorem Bałąg wzmiankuje się już w 1361 roku, kiedy to pięciu braci pruskich otrzymało osiem łanów na założenie wsi nad tym właśnie jeziorem nazywanym wówczas Ballingen. Jest to ciche i malowniczo położone miejsce, wśród lasów i łąk trochę skrywane od często używanych dróg.
Prócz walorów widokowych natrafmy tutaj na warmińska kapliczkę usytuowaną w centrum wsi. Wybudowano ją w 1868 roku, informuje o tym data umieszczona na dzwonku. Kapliczkę utrzymano w stylu neogotyckim, jest murowana i otynkowana. Chociaż brak elementów dzielących to można wyróżnić w niej dwie kondygnacje - dolna część to nisza zamknięta łukiem pełnym a nad nią oszklona blenda z krucyfiksem. U góry kapliczki znajduje się prześwit z dzwonkiem, którego dźwięk dawniej informował o ważnych wydarzeniach i zbierał na modlitwę. Całość budowli przykrywa dwuspadowy daszek z ceramicznej dachówki.
Kapliczka doskonale komponuje z tym miejscem i jest pod opieką mieszkańców. W okresie letnim trudno ją dostrzec, bowiem schowana jest wewnątrz wiekowego kasztanowca.