W małej wsi położonej między Pyskowicami a Zbrosławicami stoi skromna kaplica neogotycka, prawdopodobnie poświęcona św. Janowi Nepomucenowi. Jest to budowla zbudowana z cegły pełnej, nieotynkowanej, przekryta dwupołaciowym dachem pokrytym może nawet pierwotną dachówką ceramiczną typu karpiówka, z bryłą zamkniętą prostą ścianą zwieńczoną ścianką szczytową.
Elewacja frontowa została zakończona po bokach czymś w rodzaju lizen połączonych ze sobą pod okapem gzymsem wieńczącym wykonanym z cegły. Od frontu elewację główną zamyka kruchta w formie wieży przekryta dachem wieżowym, możliwe, że z zawieszonym niewielkim dzwonem, o ile ten nie został skonfiskowany na cele wojenne w podczas ostatniej wojny.
W elewacji frontowej wieży widoczne jest nieduże, okrągłe okienko, być może, że nieraz słychać było przez nie bicie niedużego dzwonka nawołującego mieszkańców wsi i okolic na nabożeństwo, a także oznajmujące śmierć jednego z mieszkańców, czy informujące o pożarze. Otwór drzwiowy zwieńczono półokrągłym łukiem, w którym osadzono drewniane, jednoskrzydłowe drzwi (mniej więcej w połowie przeszklone, a w pozostałej części pełne). W elewacjach bocznych otwory zakończono półokrągłym łukiem, a w nim osadzono okienka podzielone szczeblinami na ok. 17 pól.
Wewnątrz kaplicy znajduje się ołtarz, na którym w centralnej części stoi figura św. Jana Nepomucena, jednak nie wiadomo z którego roku, przez kogo wykonana i jak w ogóle się w kaplicy znalazła, skoro sama budowla poświęcona ma być św. Markowi. Po bokach ołtarza postawiono figury Matki Boskiej z koroną na głowie, a także figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed frontem kaplicy stoi drewniany krzyż z Ukrzyżowanym Chrystusem.