W pobliżu kościoła pw. Św. Wojciecha , w budynku dawnej szkoły funkcjonuje od 2011 r. stanica Oddziału PTTK Ziemi Lubuskiej z letnią bazą namiotową. Wielkim nakładem sił i środków oraz dzięki niespożytej energii Szefa Oddziału PTTK, Zbigniewa Rudzińskiego, powstaje na jej terenie park dendrologiczny, w którym każda kolejna roślinka posiada swój indywidualny numer i tabliczkę z nazwą.
Chociaż powierzchnia parku nie przytłacza rozmiarami (0,70 ha), rośnie tam już ponad 120 gatunków drzew i krzewów. Teren podzielono na kwartały, wokół których poprowadzona jest ograniczona żerdziami ścieżka spacerowa. Znajdziecie tutaj stawek z roślinami wodnymi (a nad nim ławeczkę), skalniak (w jego pobliżu domek na drzewie), kwartał iglaków i ziołowy Ogród Stu Zapachów.
W Ogrodzie Stu Zapachów zadziwia olbrzymia kolekcja przeróżnych mięt. Gdyby nie tabliczki z nazwą i unoszące się nad grządkami aromaty, w wielu z nich trudno rozpoznać to jedno z najpopularniejszych ziół.
Warto wiedzieć:
W 2017 r. ukazała się książeczka Zbigniewa Rudzińskiego „Turystycznie o drzewach i krzewach”. Zadedykowana „Mościczanom i Turystom” opisuje rośliny z Parku Dendrologicznego PTTK. Każdy opis opatrzony jest zdjęciem, a kieszonkowy format książeczki pozwala zabierać ją ze sobą nawet na piesze wyprawy.