Dawna cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem Michała Archanioła to obecnie kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Świątynia została wzniesiona pod koniec XVIII wieku, w roku 1791.
Cerkiew drewniana typu bojkowskiego zbudowana na kamiennej podmurówce, konstrukcji zrębowej, trójdzielna. Dachy namiotowe pokryte gontem, zwieńczone cebulastymi kopułkami i krzyżami. Wewnątrz znajduje się polichromia z XVIII wieku, obraz Wniebowzięcia Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Większość zabytkowego wyposażenia nie zachowała się. W latach 2004–2007 świątynia przeszła gruntowny remont. W 2009 roku przeprowadzono prace konserwatorskie polichromii.
Teren cerkiewny, na którym zachowało się kilka starych nagrobków otacza drewniane ogrodzenie. Cerkiew została wpisana do rejestru zabytków w 1969 roku. Wpisana jest również na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wokół świątyni utworzono strefę ochronną zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Wieś Smolnik". Obiekt znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej.