Ośrodek Teatralny „Rondo” jest jednym z trzech słupskich teatrów. Działa w dawnej kaplicy ewangelicko-augsburskiej przy ul. Niedziałkowskiego, wybudowanej w 1905 r. (niektóre źródła podają rok 1912). Ostatnie nabożeństwo luterańskie odprawiono w niej w roku 1977, a dwa lata później została odkupiona przez miasto i przekazana na rzecz działającej przy Powiatowym Domu Kultury sekcji teatralnej „Rondo”. Rewitalizacja pod nadzorem konserwatora zabytków, rozbudowa i prace adaptacyjne trwały 7 lat. Z częścią zabytkową połączony został nowoczesny, trzykondygnacyjny obiekt kulturalny.
Oprócz klimatycznej sali teatralnej z regulowaną ilością miejsc na widowni, jest tutaj przestronne foyer, sala wystawowa, sala baletowa i plastyczna, kawiarnia, sale warsztatowe i sala prób oraz nowoczesne pracownie – komputerowa i fotograficzna. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W jego pomieszczeniach odbywa się wiele cyklicznych wydarzeń kulturalnych (np. Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza "Witkacy pod strzechy", który w roku 2018 odbywał się już po raz dwudziesty pierwszy).
Warto wiedzieć: Ośrodek Teatralny RONDO znany jest nie tylko w kraju ale i na świecie jako scena specjalizująca się w wystawianiu monodramów. Powstał w 1966 roku z inicjatywy Andrzeja Golińskiego, reaktywowany w 1972 r. przez Antoniego Franczaka.