Przekraczając otwartą bramę do zespołu parkowo-pałacowego na pewno zwrócicie uwagę na kolekcję pojazdów i sprzętów wojskowych ustawionych na prawo od bramy. Są wśród nich amfibie (SKOT, BWP), transportery opancerzone, działa artyleryjskie, ale wzrok przyciąga przede wszystkim sylwetka czerwonego dwupłatowca AN-2 stylizowanego na samolot Czerwonego Barona (Manfred von Richthofen, największy as myśliwski okresu I wojny światowej).
Eksponaty pod chmurką to jednak tylko zapowiedź tego, co można obejrzeć po wejściu do wnętrza ulokowanej w piwnicach restauracji „Pałacowa” (w weekendy na pewno będzie otwarta). Znajdziecie tam zbiór polskich mundurów z różnych epok ( w tym dokładnie opisany ubiór pilota), bardzo ciekawą, pięknie wyeksponowaną oraz zaopatrzoną w szczegółowe karty ewidencyjne kolekcję broni krótkiej i białej (szable z całej Europy), a także kilka autentycznych przyrządów lotniczych.
Warto też przekroczyć drzwi opatrzone tabliczką „Muzeum Ziemi Biedruskiej”, by kompletnie niespodziewanie znaleźć się w… dobrze oświetlonym, chłodnym i niezbyt szerokim tunelu o długości 100 m. W pierwszym momencie trudno oprzeć się wrażeniu, że mógł kiedyś służyć jako schron przeciwlotniczy a to tylko… tunel prowadzący do dawnej lodowni. Został odrestaurowany przez nowego właściciela i w 2016 r. otwarty dla zwiedzających jako miejsce prezentujące historię miejscowości i biedruskiego poligonu. Na ścianie po lewej stronie tunelu znajdują się plansze ze starymi fotografiami Biedruska i okolic oraz wyczerpującymi opisami, prawa strona poświęcona jest Powstaniu Wielkopolskiemu i ważnym postaciom. Po wyjściu przez drugie drzwi można się zdziwić, jak daleko od pałacu się znaleźliśmy.
Tunel jest ogólnodostępny, można go zwiedzać w weekendy, a po wcześniejszym umówieniu również w tygodniu. Muzeum powstaje od 2014 r. z prywatnej inicjatywy nowego właściciela pałacu, z jego zamiłowania do militariów oraz chęci przybliżenia historii tego miejsca. Wiele w nim znalezisk pochodzących z pobliskiego poligonu, są tu nawet odrestaurowane XIX- wieczne pistolety i rewolwery. Gospodarz obiektu ma jeszcze wiele planów. Oby udało mu się zrealizować ich jak najwięcej.