Jadąc z Poznania drogą wojewódzką nr 194 w kierunku Gniezna warto zrobić sobie przerwę w Biskupicach. Na południowym skraju wsi znajduje się miejsce wyjątkowej urody - Park Botaniczny przy Gościńcu Siedem Drzew. Park jest prywatny, ale poza niewielką częścią wokół domu właścicieli, cały teren jest dostępny dla gości.
Wejście znajduje się obok budynku pensjonatu i nietrudno je znaleźć, ponieważ stoi w tym miejscu pamiątkowa tablica z piaskowca, okolona niczym ramą pniami suchych akacji. Płyta inskrypcyjna poświęcona jest braciom ogrodnikom Bolesławowi i Władysławowi Sękowskim. Bolesław – starszy z nich – był wybitnym polskim dendrologiem i winogrodnikiem, młodszy – Władysław - był leśnikiem, który przekwalifikował się na ogrodnika. Napis na samym dole płyty mówi sam za siebie: „Wasze dzieło jest naszym natchnieniem”. Nad tablicą ustawiono urokliwą kapliczkę.
Park Botaniczny zajmuje dziś powierzchnię ok. 3 hektarów. Zaczął powstawać w połowie lat 50. ubiegłego wieku, kiedy Wanda i Władysława Sękowscy założyli tutaj ogrodnictwo ze szkółkarstwem. Na piaszczystej górce posadzili pierwsze iglaste drzewka stabilizujące korzeniami piasek, a na sąsiadującym z nią podmokłym terenie utworzyli istniejący do dzisiaj staw.
Gospodarstwo sadownicze rozrastało się z każdym rokiem, także przy pomocy Bolesława, który wzbogacał je egzotycznymi roślinami. Kiedy wyjątkowo ostra zima w 1963 r. zdziesiątkowała drzewa, nowy sad został zaprojektowany przez starszego brata wyjątkowo nowocześnie jak na owe czasy. Znalazły w nim miejsce także wyprodukowane przez niego odmiany drzewek owocowych.
Pomysł przekształcenia założenia w park narodził się wiele lat później, już w głowie najmłodszego syna Wandy i Władysława. W XXI w. produkcję sadowniczą i szkółkarską przeniesiono w inne miejsce. Cały teren wokół domu został przekształcony w park. Na bazie dawnych budynków gospodarstwa zbudowano pensjonat agroturystyczny, a cały kompleks rekreacyjny otrzymał nazwę „SIEDEM DRZEW”. Budynki pensjonatu, to jak mówią sami właściciele "wcielona w życie idea recyklingu budowlanego, dająca nowe życie starym oryginalnym przedmiotom i materiałom budowlanym". Trzeba przyznać, że ten recykling budowlany jest wyjątkowo fotogeniczny.
Park Botaniczny składa się z szeregu ogrodów tematycznych, przez które prowadzą urokliwe alejki. Jest tutaj całe mnóstwo dekoracyjnych zakątków, są miejsca do odpoczynku. Jest też piramida będąca tak naprawdę labiryntem. Nie zapomniano o budkach dla ptaków i domkach dla owadów. Duże wrażenie robi aleja ozdobiona żywopłotami przyciętymi w kształt liter, a te z kolei układają się w imiona braci Sękowskich.
Dodatkowym atutem jest fakt, że po spacerze można skorzystać z gościnnej kuchni w gospodzie. W sezonie letnim działa (również bardzo dekoracyjny) zewnętrzny ogródek restauracyjny. Wokół pensjonatu ustawiono dodające miejscu uroku stare maszyny. Nie zapomniano i o milusińskich – dzieci mają do dyspozycji świetny plac zabaw z domkami na kurzej stopie i wieloma innymi atrakcjami.