Historia wsi Biesówko, czyli dawnego niemieckiego Klein Bößau, sięga 24 lipca 1354 roku, gdy rycerze Mikołaj i Santirme otrzymali od biskupa warmińskiego 60 łanów ziemi na prawie chełmińskim. Zgodnie z ówczesną praktyką podzielili oni te dobra na dwie części, na większej założyli wieś czynszową Biesowo a na mniejszej folwark szlachecki Biesówko.
Podczas wojen szwedzkich w pierwszej połowie XVII wieku miejscowość poważnie ucierpiała. Współcześnie jest to ciche i malownicze miejsce, położone z dala od głównych dróg. Biesówko parafialnie podlega pod Biesowo, nie posiada kościoła ani filialnej kaplicy, ale odnajdziemy tu dwie dobrze zachowane warmińskie kapliczki wybudowane na początku XX wieku. Są to obiekty murowane z czerwonej cegły licowej, o typowych dla tego okresu powstania cechach architektonicznych.
Pierwsza z nich znajduje się na posesji prywatnej przy drodze w kierunku wsi Kikity, wybudowana w 1927 roku, a odnowiona w roku 1999. Jest ona bardzo prosta i skromna w wyrazie, jednokondygnacyjna, zamknięta łukiem pełnym z niszą na figurę. Całość wieńczą uskokowe gzymsy i dwuspadowy dach, na którym umieszczono metalową chorągiewkę z obiema datami i monogramem INRI.
Druga kapliczka umiejscowiona jest w centrum wsi. Ma charakter dzwonniczkowy i powstała w 1925 roku, o czym informuje data wyryta w płycinie cokołu. Jest tradycyjnie obsadzona lipami. Jest to budowla dwukondygnacyjna o elewacjach artykułowanych ceglanymi gzymsami, w prześwicie drugiej kondygnacji zachowany dzwonek. Kapliczka bardzo ciekawa, ma charakter memoratywny. W bocznej elewacji w ostrołukowej blendzie znajduje się drewniana, zatarta tablica z nazwiskami poległych podczas pierwszej wojny światowej.
Obok kapliczki 16.06.2013 roku wystawiono inny symboliczny element, jest to ciekawie wykonany krzyż poświęcony mieszkańcom. Ustawiona obok informacja głosi „Pamięci tych, którzy, żyjąc tu, współtworzyli historię i kulturę tej ziemi”. Warto dodać że na tym terenie toczyły się ciężkie boje 26 sierpnia 1914 roku, pokłosiem tych wydarzeń jest prawosławny cmentarzyk, gdzie spoczywa 17 żołnierzy armii rosyjskiej.