Kozłówka to jeden z najwspanialszych w Polsce zespołów pałacowo-parkowych. Zbudowany w pierwszej połowie XVIII w. przez Bielińskich, był następnie aż do 1944 r. reprezentacyjną siedzibą Zamoyskich. Najbardziej zasłużoną postacią dla Kozłówki był ordynat Konstanty Zamoyski, który w latach 1898-1911 znacznie przebudował pałac. Powstała wówczas okazała rezydencja ziemiańska, która szczęśliwie zachowała się do dziś prawie w niezmienionym stanie. We wspaniałych wnętrzach pałacowych znajduje się autentyczne wyposażenie z przełomu XIX i XX wieku - najwyższej klasy zabytkowe meble oraz cenna kolekcja malarstwa, rzeźby i porcelany. Przechodząc przez kolejne sale zwiedzający zapomina, że jest w muzeum. Odnosi się wrażenie, że pałac jest zamieszkany, a państwo Zamoyscy, tylko chwilowo nieobecni, niebawem wrócą.
Wszyscy, którzy Kozłówki jeszcze nie odwiedzili, powinni uczynić to jak najprędzej. Spadkobiercy dawnych właścicieli pałacu toczą spór o zwrot niezwykle cennego wyposażenia. Nie wiadomo zatem, jak długo będzie jeszcze można podziwiać atrakcje Kozłówki w pełnej krasie.
W dawnej pałacowej powozowni działa jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu. Przy dźwiękach proletariackich marszów ogląda się tutaj dzieła sztuki, która pomagała krzewić idee socjalizmu wśród mas. Wizyta w galerii uczy i bawi. Warto zajrzeć za budynek - złożono tam fragmenty pomników Lenina, Bieruta, Marchlewskiego usuniętych z Poronina, Lublina i Włocławka.
Pałac w Kozłówce można zwiedzać od połowy marca do połowy grudnia, codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Wstęp w grupach wyłącznie z przewodnikiem. Galerię Sztuki Socrealizmu w powozowni zwiedza się indywidualnie (czynna od kwietnia do końca października).