Późnogotycki kościół ufundowały pod koniec XV w. trzebnickie cysterki. Od samego początku nosił wezwanie ich patronki – św. Jadwigi. Na przełomie XVI i XVII w. przez pewien czas służył miejscowym protestantom, ale już w roku 1654 powrócił na łono kościoła katolickiego. Do 1945 r. był kościołem parafialnym. Obecnie jest filią parafii rzymskokatolickiej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi w Skąpem. Msze św. w Radoszynie odprawiane są w niedziele o godz. 8.30.
Jednonawowy potężny budynek góruje nad wsią. Wzniesiono go z cegły na miejscu wcześniejszej, wspominanej już w 1267 r. świątyni. Ma charakterystyczną, kwadratową wieżę wspartą solidnymi przyporami i zwieńczoną iglicą. Schodkowe, bogato rozczłonkowane szczyty ozdobiono blendami. Jeden ze szczytów na tyle spodobał się bocianiej rodzinie, że zbudowała sobie na nim imponujące gniazdo. Zachowały się też gotyckie ostrołukowe okna i profilowany, ceglany portal. Wewnątrz ciekawy ołtarz w formie tryptyku z pracowni tzw. Mistrza Lubińskich Figur datowany na ok.1490 r. oraz dwa XVII w. obrazy.
Otoczony kamiennym murem trapezowy obszar od XV w. pełni funkcję cmentarza przykościelnego. W jego południowo zachodniej części (od strony zrujnowanego zboru ewangelickiego), obok współczesnych mogił urządzono niewielkie lapidarium.