Pałacyk Briggsów znajduje się przy ulicy Piłsudskiego 96. Został wybudowany w latach 1883-1885 według projektu Antoniego Beilla w stylu eklektycznym, wzorowany na stylu kolonialnej Anglii. Umiejscowiony został na skraju parku w stylu angielskim, nieopodal rzeczki Długiej.
Rezydencja posiada dwa piętra i mieszkalne poddasze. Szczególną uwagę należy zwrócić na sztukatorską dekorację szczytów pałacyku w postaci gryfów. Elewacja wykonana jest z białej i klinkierowej cegły, która harmonizuje z tynkowanymi na biało oprawami szerokich weneckich okien. Od frontu znajduje się parterowy wykusz, który podkreśla styl angielski obiektu. W rezydencji znajduje się oranżeria, którą pełni weranda wykonana z żeliwa połączonego ze szkłem. We wnętrzu na uwagę zasługują schody dębowe, które prowadzą na dalsze piętra oraz wykonana w ciemnym drewnie stolarka.
W czasie wojny polsko-bolszewickiej mieściły się tutaj sztaby wojskowe: 10 Dywizji Litewsko-Białoruskiej, która była dowodzona przez generała Jana Rządkowskiego, oraz 11 Dywizji Piechoty pod dowództwem pułkownika Bolesława Jaźwińskiego.
W 1925 roku, po śmierci Alfreda Brigssa, pałacyk oddziedziczyła rodzina Whiteheadów. W czasie okupacji niemieckiej rezydencja nie ucierpiała. Po zakończeniu II wojny światowej majątek został znacjonalizowany i przeznaczony na Zasadniczą Szkołę Zawodową Kinooperatorów, która istniała do 1977 roku, a następnie Zespół Szkół Zawodowych. Od 1 września 1999 roku mieści się w nim Zespół Szkół i Gimnazjum im. Jana Pawła II.