Jest to kościół poewangelicki pw. MB Częstochowskiej z końca XVIII wieku. Przebudowano go w drugiej połowie XIX wieku. Po II wojnie światowej przejęty został przez Kościół katolicki.
Posadowiony na wzniesieniu w zakolu drogi szachulcowy kościółek powstał w XVIII w. na miejscu starszej budowli. Ma trójboczne prezbiterium i sporo wyższą drewnianą wieżę nakrytą spiczastym dachem.
W skromnym, jasnym wnętrzu uwagę zwracają przede wszystkim nawiązania do tradycji myśliwskich. Wiszący na środku żyrandol zrobiono z jelenich rogów. Z podobnego materiału wykonane są kinkiety i stojący na ołtarzu świecznik. Obraz patronki świątyni – Matki Boskiej Częstochowskiej oprawiono w ramy, których powyginane kształty również wydają się być stylizowane na poroże.
W 2011 r. na pamiątkę 55-lecia Koła Łowieckiego „Żbik – Budowo” jego członkowie ufundowali ciekawy obraz przedstawiający św. Huberta. Powieszona pod nim pamiątkowa tabliczka wymienia skład osobowy członków Koła – zarówno żyjących jak i tych, którzy już odeszli do krainy wiecznych łowów. Nad ścianach wyrzeźbione w drewnie stacje drogi krzyżowej a nad drzwiami ładna, również drewniana płaskorzeźba przedstawiająca Jana Pawła II.