W drugiej połowie XVIII w. zaczął się rozwój ulicy Bednarskiej związany z utworzeniem istniejącego w latach 1775-1863 mostu przez Wisłę. Arteria została wówczas zabudowana reprezentacyjnymi kamienicami zaprojektowanymi przez znanych architektów, takich jak Lessel, Szuch oraz Gay. Powstały tutaj popularne hotele: Nadwiślański pod nr 6, Bawarski pod nr 7, Podlaski pod nr 11, Mazowiecki pod nr 11 oraz Smoleński pod nr 31.
Kamienica Józefa Neugebauera, czyli Hotel Bawarski, została zbudowana w latach 1836-1837 według projektu Jana Jakuba Gaya. Narożnikowy dom składał się z frontowej, dwupiętrowej części środkowej oraz piętrowych skrzydeł. Na zapleczu posiadał oficyny. Hotel Bawarski w połowie XIX w. był miejscem spotkań literatów z tzw. cyganerii warszawskiej.
Po zbudowaniu Mostu Kierbedzia w 1864 r. ulica straciła na znaczeniu, a wraz z nią tutejsze hotele. Sytuacja taka trwała do wybuchu wojny. Kamienica Neugebauera uległa zniszczeniu w 1944 r. Odbudowana została w 1949 r. ze sporymi zmianami zarówno we wnętrzach, jak i w elewacji. Zmieniła się narożna część frontowa. Trzyosiową elewację z długim tarasem zastąpiono jednoosiową z balkonem. Dawny przejazd bramny zamieniony został na wejście do budynku. Zrezygnowano z odbudowy oficyn. Obecnie budynek po gruntownym remoncie odzyskał urok. Mieszczą się w nim siedziby różnych firm.