W latach 1912 - 1913 w bliskim sąsiedztwie Hali Stulecia powstał (według projektu Hansa Poelziga) Pawilon Czterech Kopuł. W salach Pawilonu pierwotnie prezentowano historię państwa pruskiego. Pierwszą wystawę historyczną upamiętniającą setną rocznicę zwycięstwa nad Napoleonem otwarto tam w 1913 roku. Ostatnia wystawa odbyła się w 1939 r.
Po drugiej wojnie światowej w Pawilonie otwarto Wystawę Ziem Odzyskanych. W latach 50-tych XX wieku powstała Wytwórnia Filmów Fabularnych i to jej właśnie przekazano zabytkowy budynek. Na początku swojego istnienia Wytwórnia dysponowała dwiema halami zdjęciowymi. Trzecią, o powierzchni 1000 m kw. oddano do użytku w roku 1975.
Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu była jedną z głównych wytwórni filmowych w Polsce. Nakręcono tu między innymi "Popiół i diament", "Nóż w wodzie", "Sami swoi", "Och Karol" czy "Wielki Szu". W listopadzie 2011 Wytwórnię Filmów Fabularnych przekształcono w Centrum Technologii Audiowizualnych. Pawilon Czterech Kopuł natomiast przeszedł w ręce Muzeum Narodowego we Wrocławiu.