Pierwsze zabudowania dzisiejszych Międzynarodowych Targów Poznańskich zaczęły powstawać z okazji Wystawy Wschodnioniemieckiej, jeszcze w czasie zaborów. Kontynuowano ich budowę po odzyskaniu niepodległości, począwszy od pierwszego Targu Poznańskiego w 1921 r. Obiekty powstałe w tym okresie, a istniejące obecnie wpisano na listę zabytków.
Wśród zabytków targowych znajduje się Pawilon 101 przy ulicy Głogowskiej 14. Zbudowany został w 1924 r. według projektu Stefana Cybichowskiego odpowiedzialnego ówcześnie za rozplanowanie przestrzenne terenów targowych. Dwupiętrowy, piętnastoosiowy budynek w stylu klasycyzującym posiada symetrycznie rozplanowaną fasadę z centralnie umieszczonym pseudoryzalitem z głównym wejściem. Ryzalit zdobią korynckie pilastry, a wejście ozdobny portal.
W okresie międzywojennym w budynku mieściły się biura administracji targowej, reprezentacyjna restauracja „Belweder” oraz pierwsze w Europie Muzeum Radia. W latach powojennych zmieniono wygląd części dachowej, zastępując dach mansardowy płaskim i likwidując ozdoby zwieńczenia gmachu.