Przy ulicy Chmielnej, w miejscu, gdzie do połowy XIX wieku stał popularny cyrk „Szczwalnia”, znajduje się budynek z napisem nad przejazdem bramnym głoszącym, że jest to kamienica Jabłkowskich. Zanim jednak dom ten trafił do braci Jabłkowskich, miał wcześniejszą historię.
Kamienica powstała w latach 1877-1878 dla Izaaka Romberga. Był to wówczas czteropiętrowy budynek z dwoma oficynami bocznymi - trzypiętrową zachodnią i czteropiętrową wschodnią. W fasadzie podzielonej na siedem osi wyróżniały się dwa ryzality. Balkony rozmieszczone na wyższych kondygnacjach wspierały solidne konsole.
Pierwotne zdobienia budynku skuto prawdopodobnie w dwudziestoleciu międzywojennym. Po zniszczeniach wojennych kamienicę odbudowano, a w latach 60. fasadę wyłożono płytkami ceramicznymi.
Kamienica po kilkakrotnej zmianie właścicieli przeszła w 1919 roku na własność braci Jabłkowskich, którzy umieścili tutaj swoje biura i mieszkania dla pracowników. Stracili swoją nieruchomość w 1950 roku po jej nacjonalizacji. Kamienica - jak większość w zarządzie państwa - niszczała.
Dziś, po jej odzyskaniu przez rodzinę Jabłkowskich w 2001 roku, wraca powoli do dawnego blasku. W podwórzu kamienicy przy ulicy Chmielnej 21 prowadzona jest, w nawiązaniu do tradycji z czasów przedwojennych, działalność kulturalna i rozrywkowa pod nazwą „Galeria Jabłkowskich”.