Przy ulicy Myśliwieckiej znajduje się ciąg zabytkowych budynków willowych pochodzących z początków dwudziestolecia międzywojennego. Zbudowali je tutaj uznani warszawscy architekci i profesorowie architektury na Politechnice Warszawskiej. Były wówczas częścią tzw. Kolonii Profesorskiej, czyli Spółdzielni Mieszkaniowej Profesorów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej założonej w 1922 r. Jedną z działek otrzymał architekt Antoni Jawornicki. Był to grunt położony przy ulicy Myśliwieckiej 16.
W 1923 r. powstała tutaj dworkowa willa zaprojektowana - zgodnie z koncepcją całego osiedla - przez samego jej właściciela. Parterowa od strony ulicy willa ma trzy kondygnacje od zaplecza, w których znalazły się balkony i tarasy. Przed nimi założono niewielki ogród. Wysoki dach skrywa poddasze, w którym architekt urządził swoją pracownię. Poza projektami architektonicznymi powstawały tu również obrazy, które z pasją malował Jawornicki.
W czasie okupacji rodzina Jawornickich zamieszkiwała willę do sierpnia 1944 r. Po wybuchu powstania warszawskiego przeniosła się do przyjaciół na wieś. W czasie walk willa spłonęła, a wraz z nią cenne dzieła sztuki i wyposażenie. Po wyzwoleniu Jaworniccy powrócili do spalonego i zniszczonego domu. Odbudowali go w latach 1948-1950. Antoni Jawornicki zaangażował się w odbudowę Warszawy. Współpracował z Teodorem Burschem przy przebudowie Pałacu Namiestnikowskiego w latach 1948-1950.