Duży rynek Mosiny, wytyczony jeszcze w średniowieczu, do dziś stanowi centrum miasta. Obecnie nosi nazwę Placu 20 Października pochodzącą od dnia, w którym hitlerowcy rozstrzelali tutaj w 1939 r. polskich zakładników.
Zabudowa Placu 20 Października ukształtowała się w większości z XIX i początku XX w. Wówczas wzniesiono większość stanowiącej ją domów. Przy placu mieści się m.in. siedziba władz miejskich zajmująca dawny hotel „Silberstein”. W północnej pierzei placu znajduje się neoklasycystyczna kamienica pochodząca z 1890 r. W niej zaczęła działać wówczas pierwsza apteka w mieście.
W 1906 r. od niemieckich właścicieli aptekę kupił Edmund Ewert i nadał jej polską nazwę „Pod Orłem”. Placówka wielokrotnie zmieniała właścicieli, a wraz z nimi i nazwę. Po 1945 r. prowadziła ją Maria Brzezińska, ostatnia właścicielka przed jej upaństwowieniem w 1951. W prywatne ręce apteka wróciła w latach 90. XX w. Popularnie nazywana jest "Starą Apteką".
Z okresem okupacji związany jest epizod z historii apteki. Gestapo, zwalczające polską konspirację, aresztowało zimą 1942/1943 r. pracowników placówki, których oskarżono o udział w ruchu oporu.