W 2013 r. przypadły dwie rocznice związane z Policją Państwową – 94. rocznica powołania tej służby oraz 70. rocznica odkrycia masowych grobów w lesie katyńskim i ujawnienia zbrodni sowieckiej na oficerach Wojska Polskiego i funkcjonariuszach innych służb mundurowych. Obie rocznice były okazją do zorganizowania okolicznościowej wystawy, która miała miejsce w warszawskiej Galerii Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu. Ekspozycja udostępniona była w dniach 19-24 lipca.
Wystawa nosząca tytuł „Koła historii. Policja Państwowa 1919–1940” była wspólnym przedsięwzięciem Komendy Głównej Policji i Narodowego Centrum Kultury. Pokazano na niej historię przedwojennej Policji, jej umundurowanie oraz wyposażenie. Ekspozycja objęła również dokumenty i pamiątki związane z funkcjonariuszami zamordowanymi w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęć z policjantami w dawnych mundurach. Eksponaty na wystawę udostępniło Muzeum Wojska Polskiego oraz prywatni kolekcjonerzy.
W sobotę 20 lipca na Placu Zamkowym odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji z udziałem władz państwowych. Po nominacjach na wyższe stopnie odbyła się parada pododdziałów, a po niej można było zapoznać się z dawnym i współczesnym sprzętem będącym na wyposażeniu Policji.