Sulechów należy do najciekawszych miast województwa lubuskiego. Swoją historię zaczął w czasach Mieszka I, a w XIII w. otrzymał prawa miejskie. Przez wieki był prężnie funkcjonującym ośrodkiem handlu i rzemiosła. Szczególnie rozwinęło się tutaj sukiennictwo. Od XV w. do 1945 r. należało do Niemiec. Większość zabytkowej zabudowy powstała właśnie w tym okresie. Mimo poważnych zniszczeń wojennych możemy dziś podziwiać wiele obiektów przywołujących ducha dawnego Sulechowa. Do najciekawszych budowli zaliczyć należy budynek Urzędu Pocztowego Sulechów 1.
Obiekt zamykający ulicę 1 Maja (niem. Schloss-Strasse) został zbudowany w końcu XIX w. na gruncie przylegającym do zamkowego parku. Jego pierwszym użytkownikiem była Pruska Poczta Cesarska (niem. Keiserlische Post). Piętrowy budynek otrzymał bogato zdobioną neoklasycystyczną formę. Fasadę wieńczył do 1945 r. trójkątny tympanon z zegarem. Obramowania okien wykończone były sztukatorskimi detalami.
W latach powojennych elewacja poczty została odnowiona, ale zrezygnowano z dawnych zdobień. Mimo to budynek wart jest zobaczenia.