Kaborno to miejsce położone jakby trochę na uboczu cywilizacji z pięknym otoczeniem lasów i trudnym dojazdem zwłaszcza zimą. Główny trakt do tej wsi znajduje się przy drodze krajowej nr 53, tuż za miejscowością Klewki przy starej stacji kolejowej. Wjeżdżając do Kaborna wita nas tradycyjna dobrze zachowana neogotycka przydrożna kapliczka, bardzo ciekawie położona bo na dość wysokiej skarpie w otoczeniu starych drzew. Charakteryzuje ją masywna baza i dwupoziomowy korpus w układzie schodkowym i podkreślony narożnymi przyporami oraz gzymsami. Od frontu kapliczki znajdują się ostrołukowe nisze zawierające wotywne figurki, całość przykrywa krzyżowy daszek z drobną pozostałością kutego krzyża.
Następny taki obiekt odnajdziemy w samym centrum tego miejsca, na wydzielonym terenie. Budowla dwupoziomowa z dzwonniczką i znacznie różniąca się od tej stojącej przy wjeździe. Korpus tej kapliczki jest otynkowany i uwydatniają go narożne ryzality ze sterczynami, natomiast jej przód przyozdabia łukowa nisza z figurką Matki Bożej oraz analogiczne płytkie puste wnęki po bokach. Całość przykrywa dwuspadowy daszek zwieńczony szpikulcem z chorągiewką.
Aby dotrzeć do trzeciego i ostatniego takiego elementu wiejskiej architektury sakralnej należy udać się w kierunku leśniczówki Mazuchy znajdującej się na kolonii Kaborna. Kapliczka stoi przy drodze ale zarazem znajduje się za ogrodzeniem posesji, mimo to interesująco harmonizuje z pobliskim lasem i leśnym rozwidleniem dróg a także samymi zabudowaniami wspomnianej leśniczówki. Ta konstrukcja posiada węższy trzon bazowy z bogatym fryzem oddzielającym podstawę od górnej części z jedną ostrołukową otwartą niszą od frontu w której umieszczono figurki. Nad całością króluje krzyżowy daszek ze sterczyną i kutym krzyżem na szczycie.
Obok tej leśniczówki a więc i kapliczki na rozdrożu w lesie stoi niewielki masywny krzyż i trzeba nadmienić iż takie elementy możemy odnaleźć w różnych miejscach Kaborna, to jakby niezbędne uzupełnienie tej wsi z klimatem.