Laski to sympatyczna miejscowość zatopiona wśród zieleni Kampinoskiego Parku Narodowego. Wśród drzew ukrywa się zespół budynków Zakładu dla Niewidomych z ciekawą kaplicą Matki Boskiej Anielskiej.
Ta niewielka świątynia stała się miejscem upamiętnienia polskich żołnierzy walczących we wrześniu 1939 r. z hitlerowskimi wojskami szturmującymi Warszawę oraz bojowników Armii Krajowej walczących w Puszczy Kampinoskiej i w Powstaniu Warszawskim. Na ścianach kaplicy umieszczono tablice poświęcone: - żołnierzom 7. Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich i 3. Batalionu 7. Dywizji Artylerii Konnej, którzy walczyli 19 września 1939 r. pod Sierakowem i Laskami. Tablicę z nazwiskami poległych ozdobiły oryginalne hełm ułański i podkowa, - żołnierzom 9. Pułku Ułanów Małopolskich z Trembowli, którzy stoczyli 19 września 1939 r. boje z Niemcami pod Laskami i Wólką Węglową, - żołnierzom 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich walczących w Puszczy Kampinoskiej.
Na murze otaczającym plac przed kaplicą znajdują się jeszcze dwie tablice upamiętniające: - żołnierzy 15. Pułku Ułanów Poznańskich poległych na terenie Puszczy Kampinoskiej w 1939 r. oraz w szeregach Armii Krajowej. Tablicę ufundowali koledzy z pułku, - istnienie szpitala wojskowego na terenie Zakładu dla Niewidomych w 1939 r. oraz w okresie Powstania Warszawskiego .